Načítání obsahu...
Články

Články

Okresními přeborníky v bowlingu 2020 - Ryškovci, Matěj Vojkovský a Světlana Dočkalová

V kategorie tříčlenných družstev byl uspořádán samostatný vyřazovací turnaj pro extraligové družstva. Po loňském sesazení z trůnu se opět těšil, a to už posedmé z vítězství tým Ryškovců, který hrál tento turnaj pod vedením kapitána Jiřího Ryšky ve složení Jan Baier, Andrzej Bednarz a Matěj Vojkovský. Toto družstvo naházelo ve finále 1.316 bodů a v kvalifikaci dokonce 1.394 bodů (6 her). Na skvělém druhém místě skončilo překvapivě RKL, jakožto čerstvý nováček extraligy a třetí místo pro sebe urvala Jaryna-Vapka. O další pořadí se podělili, Hobis (4.), Skol team (5.), loňský vítěz Witzenmann (6.), a Strojservis Ulička (7.).

OKRESNÍ PŘEBORNÍCI DRUŽSTEV:
Zleva: RKL (2.) – Wolf, Suchánek a Latoň ml., RYŠKOVCIi (1.)– Bednarz, Bairové, Ryška a Vojkovský, JARYNA-VAPKA (3.)– Hejdučková ml., Uher, Hejdučková st.  


V mužské kategorii se zapojilo do kvalifikací celkem 60 hráčů, kteří měli dlouhodobý průměr v MBS na jednu hru vyšší než 155 bodů. Zde se nejlépe prezentoval Patrik Hřivna, který potvrdil že nám v Opavě vyrůstají další výborní mladí hráči. Za ním skončil Jan Baier a Miroslav Křesťan. Společně s nimi ještě postoupilo do závěrečného turnaje dalších 21 hráčů.

 

Tento turnaj se nejdříve rozehrál na 2 hry a dál postupovalo z 24 jen 14 hráčů z čehož si 2 zajistili účast přímo ve čtvrtfinále. Tím byli Radovan Uher a Vítězslav Černín. Ostatní čekaly vyřazovací duely v osmifinále.     

 

Osmifinále znamenalo strop pro Jiřího Grigara (9.), Petra Ležáka (10.), Vlastimila Arletha (11.), Pavla Schneidera (12.), Miroslava Štefka (13.) a Miroslava Křesťana (14.).

 

Čtvrtfinále svedlo dohromady Jana Baiera a Vítězslava Černína (5.) a úspěšnější byl Baier který postoupil do semifinále. Jan Hoschna si poradil s Radovanem Uhrem (6.). Z dalšího duelu postoupil Jan Filuš přes Patrika Hřivnu (7.) a Matěj Vojkovský vyřadil Miroslava Tvrdého (8.).

 

V semifinále se utkal Baier s obhájcem loňského titulu Vojkovským. Vojkovský po dramatickém boji zvítězil a postoupil do finále. Ve druhé dvojici byl tím lepším překvapivě Filuš, který zavřel dveře do finále favoritu Hoschnovi.

 

V samotném finále ukázal své kvality nejmladší účastník Matěj Vojkovský, když porazil Jana Filuše v poměru 236:191 a stal se už v 17-ti letech podruhé okresním bowlingovým přeborníkem. Jan Baier vybojoval alespoň bronz v duelu s Janem Hoschnou (4.) v poměru 257:192.